Arama Yapın

Custom Search

web counter

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, YOL DURUMU BİLGİSİNİ Turkcell Üz


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, YOL DURUMU BİLGİSİNİ Turkcell Üzerinden Cep Telefonu Kullanıcılarına SATACAK

İLK AY 3 YTL, SONRAKİ AYLARDA HER AY İÇİN 5 YTL

İstanbul'da yol durumu hakkında gerekli bilgiler artık cep telefonu ile de öğrenilebilecek. Java programına uygun cep telefonu kullanan ve Turkcell hattı bulunan vatandaşlar, trafik kameraları, yoğunluk haritası, ve yol seçenekleri hakkında GSM üzerinden bilgi alabilecek.

Uygulama mart ayına kadar GPRS üzerinden gerçekleştirilecek. Mart ayından itibaren yılsonuna kadar abone olanlara ilk 3 ay bağlantı ücretsiz olacak. Üç aydan sonra aylık 5 YTL olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mobil telefon (GSM) ile trafik durumunun anlık takip edileceği "Cep Trafik" sistemini tanıttı. Merter'deki trafik kontrol merkezinde düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Topbaş, projenin İBB ve Turkcell işbirliği ile gerçekleştiğini ve tamamıyla yerli bir uygulama olduğunu kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak mobil teknolojiden yararlanarak bu yeni hizmeti vatandaşların kullanımına sunduklarını anlatan Topbaş, "İBBCepTrafik' adıyla hayata geçirdiğimiz proje, İstanbul halkının, cep telefonları üzerinden İstanbul trafiği ile ilgili anlık durum bilgilerine her an, her yerden ulaşmalarına imkan sağlayacak bir uygulama olacak'' şeklinde konuştu. Topbaş, cep telefonları ve cep bilgisayarları için dünyada örnek gösterilebilecek bu uygulamanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmesine itibar kazandıracağını dile getirdi.

''CepTrafik Projesi ile vatandaşlarımız bu anlık trafik durum bilgilerine her zaman ve her yerden cep telefonları aracılığıyla ulaşabilecek'' diyen Topbaş, uygulamanın kullanıcılara 175 trafik kamerası görüntülerine, sensörlerle elde edilen yollardaki anlık hızlara, seyahat edilecek iki nokta arasındaki seyahat süresi ve güzergah bilgilerine kullanışlı ve estetik bir harita uygulaması ile erişim imkanı vereceğini söyledi.

Projeye İstanbul'daki trafik durumunu cep telefonları üzerinden öğrenmek isteyen vatandaşların ''Turkcell 1530''a "IBBCEPTRAFIK'' yazıp mesaj göndermesi gerekiyor. Turkcell mesaj atan kullanıcıya uygulamanın linkini otomatik olarak gönderecek. Gönderilen link seçilerek ''İBBCepTrafik'' uygulaması cep telefonlarına indirilecek. Bundan sonra kullanıcı ''Trafik kameraları'', ''Yoğunluk haritası'' ve ''Seyahat süreleri'' konuları hakkında bilgi sahibi olabilecek.

 

Etiketler: Cep Telefonu, İstanbul, Trafik, GPRS, TurkcellGoogle

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !